Uczniowskie Kluby Sportowe


UKS Rakietą Ząbki

ul. Słowackiego 21 (na tyłach basenu)
tel. 570-093-090
strona internetowa: teniszabki.pl

e-mail:rezerwacje@teniszabki.pl

UKS Rakieta Ząbki
- 4 nowoczesne korty tenisowe
- Obiekt Całoroczny – ogrzewany zimą
- Pełne zaplecze sanitarne dostosowane również do potrzeb dzieci
- Profesjonalna, licencjonowana kadra trenerska

Oferta:
- Nauka gry w tenisa w ramach Akademii Tenisa dla dzieci i dorosłych
- Treningi indywidualne
- Rozgrywki: Challenge, Liga Tenisowa
- Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci
- Zajęcia ogólnorozwojowe dla dorosłych
*Crosstrening
*Cardiotenis
- Turnieje
- Pikniki rodzinne
- Urodzi tenisowe
- Integracje firmowe
- Obozy i półkolonie tenisowe


UKS YOKO Ząbki
Ząbki, ul. Powstańców 62
tel: 0-605 692 876
www.yoko.com.pl
uks@yoko.com.pl


"Jedynka Ząbki"
Szkoła Podstawowa nr1
Ząbki, ul. Piłsudskiego 35
tel. 501 953 095
www.sp1zabki.republika.pl
konto: 62 1020 1042 0000 8902 0109 3962

Uczniowski Klub Sportowy JEDYNKA ZĄBKI jest stowarzyszeniem upowszechniającym kulturę fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Powstał w kwietniu 1996 roku z inicjatywy rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 1. Prezesem został wówczas pan Roman Konera, który prężnie koordynował działalność klubu. Opiekował się on sekcją łyżwiarsko - wrotkarską. Sekcję pływacką prowadził pan Zbigniew Odachowski, natomiast sekcję rowerową - pan Piotr Kondrat. Uczniowie dzięki działalności klubu mogli uczestniczyć w rajdach i wycieczkach rowerowych, zdobywać młodzieżowe karty rowerowe i aktywnie spędzać wolny czas podczas zajęć organizowanych na terenie szkoły.

Po krótkotrwałej przerwie we wrześniu 2002 roku odnowiono działalność Klubu. Wybrano wówczas nowy zarząd, który postanowił w myśl Statutu propagować wśród uczniów i ich rodziców działalność sportowo-rekreacyjną.

Zrzeszamy rodziców i nauczycieli oraz sympatyków aktywnego wypoczynku, którzy wspierają nas w promowaniu zdrowego stylu życia. Wdrażamy dzieci do codziennej aktywności poszerzając ich świadomość dotyczącą ogromnej roli zdrowia i sprawności w życiu człowieka.

Sport jest czynnikiem, który ma nieoceniony wpływ na formowanie osobowości i kształtowanie pożądanych zachowań, dlatego poprzez naszą działalność pragniemy kształtować wzajemny szacunek dzieci, a uwrażliwiając je na różnorodne sytuacje wychowawcze - wdrażać do działania zgodnego z normami obowiązującymi w grupie.

Działalność Klubu jest oparta na charytatywnej pracy rodziców i nauczycieli, którzy poświęcają swój wolny czas na organizowanie działalności sportowo- rekreacyjnej ząbkowskich dzieci. rajdy dwudniowe
Organizując rajdy rowerowe, wycieczki na basen, łyżwy czy kręgle, mamy możliwość lepszego poznania dzieci i kształtowania w nich uczciwości, samodyscypliny oraz wytrwałości w pokonywaniu własnych trudności. Wspólne wyjazdy są wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej, gdyż w naszych imprezach nie ograniczamy wieku uczniów. Z radością obserwujemy jak dzieci z różnych klas pomagają sobie nawzajem w nowych sytuacjach.

Oprócz wyjazdów sobotnich organizujemy szkolne kolonie letnie i zimowiska narciarskie.

Naszą działalnością wspieramy szkolne akcje organizowane podczas "Zimy w mieście". Dbając o prawidłowy rozwój dzieci organizujemy na terenie szkoły rozgrywki w warcaby, szachy, Scrabble czy Rummicuba.
Pragniemy w ten sposób pokazać uczniom alternatywny sposób spędzania czasu wolnego bez telewizji i komputerów.

Realizacja naszych założeń jest najpełniejsza wówczas, gdy integrują się działania wychowawcze nauczycieli i rodziców, dlatego ZAPRASZAMY wszystkich, którzy pragną aktywnie uczestniczyć w sportowo- rekreacyjnym życiu naszych szkolnych dzieci. Na temat naszej działalności możecie przeczytać na stronach UKS JEDYNKA ZĄBKI /www.sp1zabki.republika.pl/