Orkiestra dęta

Orkiestra Dęta Miasta Ząbki powstała w 2011 roku, z inicjatywy Tomasza Łukawskiego - dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Ząbkach, który będąc uczniem sam grał w orkiestrze.


Dyrygentem od 2012 roku jest Barbara Hijewska, absolwentka dyrygentury na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

Skład orkiestry jest zróżnicowany pod względem wieku i umiejętności. Wśród artystów orkiestry znajdziemy : instruktorów – profesjonalnych muzyków, młodzież uczącą się w szkołach muzycznych, osoby, które ukończyły szkoły muzyczne I stopnia oraz amatorów którzy przygodę z muzyką rozpoczęli od nauki z instruktorami właśnie w Orkiestrze Dętej Miasta Ząbki.

Obecnie orkiestra liczy łącznie ponad 20 osób.

ODMZ występuje na najważniejszych uroczystościach miejskich, na meczach futbolu amerykańskiego, odbywających się na stadionie miejskim, a także na festynach, piknikach, czy takich wydarzeniach jak Finał WOŚP. Działalność orkiestry w większości mieści się w granicach Ząbek, chociaż zdarzają się również występy np.na terenie Warszawy.

Repertuar wykonywany przez orkiestrę jest bardzo bogaty – od utworów rozrywkowych, których stosunkowo zespół wykonuje najwięcej, aż po kolędy, czy utwory patriotyczne, a nawet religijne.

Próby odbywają się we wtorki w g.18:30 – 20:30 na ul.Słowackiego 21 (Stadion Miejski w Ząbkach) oraz w czwartki w g.18:30 – 20:30 na ul.Harcerskiej 9, (dawniej Publiczne Gimnazjum nr 1).

Kontakt za pośrednictwem facebook'a : https://www.facebook.com/MiejskaOrkiestraDetaZabki/