Przejdź do górnego menu Przejdź do lewego menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych Przejdź do podstrony deklaracja dostępności

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki

14 czerwca 2026 r. w Aleksandrowie nad Kanałem Żerańskim odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki dla seniorów i juniorów z Koła PZW nr 61 Ząbki.

Grupa seniorów od godzin porannych rywalizowała w dyscyplinie gruntowej, natomiast juniorzy ze szkółki wędkarskiej „Ząbkowskie Piranie" uczestniczyli w zawodach spławikowych. Mimo braku sprzyjającej pogody zawodnikom nie brakowało wytrwałości i determinacji podczas łowienia.

Po kilku godzinach sportowej rywalizacji zawody zostały zakończone, a następnie przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Bartosz Skorliński.

Po zakończeniu ważenia wszyscy uczestnicy zgromadzili się w miejscu porannej zbiórki, gdzie nastąpiło ogłoszenie wyników. Podczas ceremonii wręczenia nagród Burmistrz Miasta Ząbki przekazała ufundowane puchary oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników.

W zawodach we wszystkich kategoriach udział wzięło łącznie 28 uczestników.

Wyniki – kategoria seniorów

I miejsce – kol. Andrzej Myszko – 4180 pkt
II miejsce – kol. Dariusz Krysik – 3850 pkt
III miejsce – kol. Artur Jakubowski – 3720 pkt

Wyniki – kategoria juniorów

I miejsce – kol. Alicja Skorlińska – 960 pkt
II miejsce – kol. Jakub Kowalski – 910 pkt
III miejsce – kol. Nel Borsuk – 620 pkt

Na zakończenie imprezy na uczestników czekał wspólny grill. Smaczną karkówkę i kiełbaski przygotował Jarosław Pisarczyk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników oraz dziękujemy uczestnikom, organizatorom i sponsorom za udział w wydarzeniu. Pomimo niesprzyjającej pogody zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze i dostarczyły wielu pozytywnych emocji.


Wydarzenie zorganizowane pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki Małgorzaty Zyśk.