14 czerwca 2026 r. w Aleksandrowie nad Kanałem Żerańskim odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki dla seniorów i juniorów z Koła PZW nr 61 Ząbki.
Grupa seniorów od godzin porannych rywalizowała w dyscyplinie gruntowej, natomiast juniorzy ze szkółki wędkarskiej „Ząbkowskie Piranie" uczestniczyli w zawodach spławikowych. Mimo braku sprzyjającej pogody zawodnikom nie brakowało wytrwałości i determinacji podczas łowienia.
Po kilku godzinach sportowej rywalizacji zawody zostały zakończone, a następnie przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Bartosz Skorliński.
Po zakończeniu ważenia wszyscy uczestnicy zgromadzili się w miejscu porannej zbiórki, gdzie nastąpiło ogłoszenie wyników. Podczas ceremonii wręczenia nagród Burmistrz Miasta Ząbki przekazała ufundowane puchary oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników.
W zawodach we wszystkich kategoriach udział wzięło łącznie 28 uczestników.
Wyniki – kategoria seniorów
I
miejsce
– kol. Andrzej Myszko – 4180 pkt
II
miejsce
– kol. Dariusz Krysik – 3850 pkt
III
miejsce
– kol. Artur Jakubowski – 3720 pkt
Wyniki – kategoria juniorów
I
miejsce
– kol. Alicja Skorlińska – 960
pkt
II
miejsce
– kol. Jakub Kowalski – 910 pkt
III
miejsce
– kol. Nel Borsuk – 620 pkt
Na zakończenie imprezy na uczestników czekał wspólny grill. Smaczną karkówkę i kiełbaski przygotował Jarosław Pisarczyk.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych wyników oraz dziękujemy uczestnikom, organizatorom i sponsorom za udział w wydarzeniu. Pomimo niesprzyjającej pogody zawody przebiegły w miłej, sportowej atmosferze i dostarczyły wielu pozytywnych emocji.
Wydarzenie zorganizowane pod patronatem Burmistrza Miasta Ząbki Małgorzaty Zyśk.