Przejdź do górnego menu Przejdź do lewego menu Przejdź do treści Przejdź do danych teleadresowych Przejdź do podstrony deklaracja dostępności

STEAM w Ząbkach – Edukacja na Miarę XXI Wieku!

Z dumą informujemy, że w jednej z naszych ząbkowskich szkół, a dokładnie w Szkole Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca powstała pierwsza w okolicy klasa, która realizuje innowacje  STEAM! To wyjątkowy projekt  metodyczno- organizacyjny, który łączy naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę w nowoczesnym, interdyscyplinarnym podejściu do edukacji. Jej autorkami są dwie nauczycielki, ekspertki metody STEAM - pani Katarzyna Łoś oraz Agnieszka Dębiec.

Dzięki wsparciu Fundacji STEAM Polska prof. Marleny Plebańskiej szkoła realizuje program, który rozwija kreatywność, krytyczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów – kompetencje kluczowe w XXI wieku.
Czym jest STEAM?
STEAM to innowacyjna metoda nauczania, która integruje pięć kluczowych dziedzin:
S – nauka (Science)
T – technologia (Technology)
E – inżynieria (Engineering)
A – sztuka (Arts)
M – matematyka (Mathematics)
To podejście kładzie nacisk na naukę poprzez doświadczenie, współpracę i rozwiązywanie realnych problemów.
Warto podkreślić, że:

Szkoła bierze udział w procesie certyfikacji, aby uzyskać status oficjalnej szkoły STEAM.

Grupa nauczycieli, w tym nauczyciele przedmiotów, edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciele współorganizujący kształcenie, panie bibliotekarki oraz specjaliści, przechodzi intensywne szkolenia, by wspierać uczniów w ich edukacyjnej przygodzie.

To dopiero początek – w planach pani dyrektor Ewy Kacprzak jest dalsze rozwijanie programu, przeszkolenie kolejnych grup nauczycieli oraz doposażenie sal w nowoczesne pomoce dydaktyczne.

Zachęcamy mieszkańców naszego miasta do śledzenia działań projektu - STEAM z klasą! Informacje i aktualności znajdziecie:

Na fanpage’u „STEAM-owej” klasy- https://tiny.pl/sj3cb_90

Na stronie internetowej szkoły - https://www.sp3zabki.pl/

 
Dziękujemy nauczycielom, dyrekcji i uczniom SP3 za ich zaangażowanie i ciężką pracę. To wspaniałe, że tak wyjątkowa inicjatywa ma miejsce właśnie w naszym mieście!