Zwycięstwo drużyny UKS Ząbkovia Ząbki w Sochaczewie

/velacms/solutions/zabki/content/pages/news/sport/2015-01/zwyciestwo-druzyny-uks-zabkovia-zabki-w-sochaczewie-2479/_widgets/contents/_widgets/artykul-1/_widgets/obraz-1

W niedzielę 11 stycznia 2015 roku drużyna UKS Ząbkovia Ząbki grała na halowym turnieju w Sochaczewie w kategorii open (seniorki). Nasze dziewczęta wygrały wszystkie mecze grupowe - 2:1 z AP Orliki Jeruzal (bramki: Klaudia Tuszyńska), 1:0 z MUKS Praga Warszawa (bramka: Iga Kowalczyk) i 5:0 z UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki (bramki: Iga Kowalczyk x 2, Klaudia Tuszyńska x 2 i Klaudia Krawczyk).

W meczu półfinałowym z KS Raszyn nasze zawodniczki po strzale Igi Kowalczyk długo prowadziły 1:0 i dopiero na pół minuty przed końcem spotkania naszym przeciwniczkom udało się doprowadzić do remisu i rzutów karnych. Precyzyjne strzały Igi Kowalczyk i Magdy Góreckiej dały nam zwycięstwo 2:1 i awans do finału. W meczu o turniejowe zwycięstwo zawodniczki Ząbkovii ponownie spotkały się z zawodniczkami MUKS Praga Warszawa i drugi raz je pokonały 1:0 (bramkę na miarę zwycięstwa strzeliła Nikola Karczewska). Po meczu finałowym nasze dziewczęta zagrały jeszcze mecz pokazowy z drużyną GKS Góra (z piłkarzami po amputacjach) - był to jedyny przegrany przez nas w tym dniu pojedynek - mecz zakończył się wynikiem 1:2 (bramka dla Ząbkovii - Nikola Karczewska). Z drużyną piłkarzy po amputacjach wcześniej zmierzyli się także nasi trenerzy (Jarosław Dobrowolski, Krzysztof Goławski i Jarek Rudy) grający w zespole reprezentującym kadrę trenerską obecną na turnieju. Mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla trenerów - pierwszą bramkę strzelił Krzysztof Goławski, trzecią Jarek Rudy, który miał także asystę przy drugim trafieniu.
Skład drużyny UKS Ząbkovia Ząbki: Justyna Borawska, Ania Dobosz (bramkarka), Ola Ferens, Magda Górecka, Nikola Karczewska, Iga Kowalczyk (kapitan), Klaudia Krawczyk, Ania Lepa i Klaudia Tuszyńska.
Ania Dobosz wybrana została najlepszą bramkarką turnieju, a za najlepszą zawodniczkę w naszej drużynie uznana została Ania Lepa.
Trenerzy: Jarosław Dobrowolski, Krzysztof Goławski oraz (gościnnie) Jarosław Rudy, który zapewnił nam także obsługę fotograficzną.
Zwycięstwo naszych dziewcząt w Sochaczewie cieszy tym bardziej, iż tylko jedna z nich (Ania Lepa) nominalnie jest seniorką, wiek pozostałych ( roczniki 1999 - 2000) naszych zawodniczek powoduje, iż 7 z nich to juniorki młodsze, a jedna to juniorka (urodzona w roku 1997). Na turnieju w Sochaczewie grały z bardzo doświadczonymi zespołami na co dzień występującymi w II i I Lidze Kobiet.
Przypomnieć także należy iż jest to drugie z rzędu zwycięstwo naszej drużyny na halowym turnieju seniorskim: w sobotę 03 stycznia 2015 roku Ząbkovia wygrała Turniej CzeNeKa CUP w Kobyłce.
Beata Komosińska - Ferens
UKS Ząbkovia Ząbki

/velacms/solutions/zabki/content/pages/news/sport/2015-01/zwyciestwo-druzyny-uks-zabkovia-zabki-w-sochaczewie-2479/_widgets/contents/_widgets/artykul-1/_widgets/obraz-4
/velacms/solutions/zabki/content/pages/news/sport/2015-01/zwyciestwo-druzyny-uks-zabkovia-zabki-w-sochaczewie-2479/_widgets/contents/_widgets/artykul-1/_widgets/obraz-5
/velacms/solutions/zabki/content/pages/news/sport/2015-01/zwyciestwo-druzyny-uks-zabkovia-zabki-w-sochaczewie-2479/_widgets/contents/_widgets/artykul-1/_widgets/obraz-6