Zaproszenie na koncert - MOK

/velacms/solutions/zabki/content/pages/news/kultura/2015-05/zaproszenie-na-koncert-mok-2661/_widgets/contents/_widgets/artykul-1/_widgets/obraz-1

Koncert promocyjny nowej płyty Krzysztof Fetras Quartet "Odpust" (2015) nagranej analogowo. Jest to muzyka gitarowa, w składzie kwartetu występuje także drugi gitarzysta Tomasz Król. To koncepcja pozornie melodycznego prostego grania zarówno w kompozycjach jak i w warstwie improwizacji, sprawia wrażenie łatwo przyswajalnej, jest alternatywą dla współczesnego jazzu często stroniącego od prostej melodyki.

W tej muzyce choć nie pozbawionej wpływów jest także próba powrotu do melodyki w jazzie, jest skierowana bardziej do słuchacza niż znawców, zabierając go ze sobą na kilka chwil. Płyta łączy koncepcję melodycznych kompozycji które płynnie przechodzą do rozbudowanych jazzowych improwizacji, tak też intrygująco gra na koncertach cały kwartet balansując pomiędzy brzmieniami akustycznymi i elektrycznymi.
Krzysztof Fetras to wyjątkowy znakomity gitarzysta jazzowy i kompozytor. Choć koncertuje niezbyt często, przypomina o sobie co jakiś czas nową płytą regularnie ujawniającą najwyższy poziom Właśnie nadarza sie okazja posłuchania kolejnego nowego autorskiego projektu będącego kontynuacją wysoko ocenionego poprzedniego albumu "Different Guitar" 2012 . Jeden z najbardziej utalentowanych polskich gitarzystów. Nagrał pięć autorskich płyt. Identyfikuje się z klasyką jazzu. Liryk, balladzista, improwizator, melodyczne frazowaniescala rasowe brzmienie jazzowej gitary rzadko spotykany okrągły ton nawiązujący do starych mistrzów oraz otwarta koncepcja muzyki z wyrafinowaną harmonią, autor ponad stu jazzowych kompozycji. Lista muzyków z którymi od lat współpracował jest bardzo długa.
Krzysztof Fetrtas prezentuje styl zarówno elektryczny jak i akustyczny. Jego cechą charakterystyczną jest śpiewny ton, który sprawia wrażenie dominacji brzmienia nad dyskretnie wysmakowaną wirtuozerią, nasyconych melodyką improwizacji (począwszy od debiutanckiej płyty solowej "Caravan " 1997)
Muzycy: Krzysztof Fetras gitary
Tomasz Król gitary
Jarek Gas perkusja
Andrzej Zielak kontrabas
Miejsce koncertu: Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach (stadion) ul.Słowackiego 21

17 maja godz. 17,00; wstęp wolny

/velacms/solutions/zabki/content/pages/news/kultura/2015-05/zaproszenie-na-koncert-mok-2661/_widgets/contents/_widgets/artykul-1/_widgets/obraz-4