Zamknięcie ul. Piłsudskiego od środy 24.08

/velacms/solutions/zabki/content/pages/strona-glowna/aktualnosci/aktualnosci/2022-08/zamkniecie-ul-pilsudskiego-od-srody-24-08/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

Firma TOMBRUK Sp. z o.o. realizująca na zlecenie Powiatu Wołomińskiego budowę ronda na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Skrajnej w Ząbkach poinformowała, że od środy 24 sierpnia będzie wdrożony kolejny etap czasowej organizacji ruchu,który będzie wiązać się z całkowity wyłączeniem skrzyżowania z ruchu i brakiem możliwości przejazdu w ciągu drogi powiatowej ul. Piłsudskiego. Zamknięcie wynika z konieczności przebudowy infrastruktury podziemnej, powstanie odwodnienie jezdni głównej i serwisowej, zostanie przebudowa jezdnia do styku z rondem przy ul. Powstańców, powstanie jezdnia serwisowa do obsługi nieruchomości po wschodniej stronie powstanie połączenie ścieżek rowerowych w ul. Powstańców i Skrajnej. Utrudnienia mogą potrwać do 90 dni, o ile nie zajdą nieprzewidziane trudności wykonawca zapowiada skrócenie tego okresu. 
Skrzyżowania Piłsudskiego - Miła oraz Powstańców - Piłsudskiego będą funkcjonowały z wyłączeniem relacji w i z kierunku ul. Skrajnej.

Zalecane objazdy:

1)   drogami wojewódzkimi DW 634 Piłsudskiego, ks. Skorupki, DW631 (Al. M. J Piłsudskiego w Zielonce i Żołnierską w Warszawie oraz ulicami  Strażacką i Chełmżyńską  (taka trasa objazdu będzie obowiązywała do czasu rozpoczęcia prac na ul. ks. Skorupki) 

2) dojazd do ul. Skrajnej ul. Warszawską i Zycha

Linie 145, 245 oraz Ząbki-1, 2/2M i 3 zostaną skierowane na trasy objazdowe i będą kursować wg. specjalnych rozkładów jazdy.  Trwają jeszcze ostatnie ustalenia i przygotowywania w tym zakresie. Informacje na ten temat podamy w kolejnymi komunikacie. Pragniemy jednak uspokoić autobusy będą kursować ul. Powstańców.