EKO-skwer przy ul. Zycha w Ząbkach zaprasza!

/velacms/solutions/zabki/content/pages/strona-glowna/aktualnosci/aktualnosci/2022-06/otwarcie-eko-skweru-przy-ul-zycha-w-zabkach/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

Nowe miejsce rekreacji na mapie Ząbek!

Przy ul. Zycha powstał piękny eko – skwer. Zmieniło się tym samym otoczenie tej części miasta. Zadanie zostało wykonane w ramach modernizacji i rozbudowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i sfinansowane zostało z budżetu miasta.

Powstał tam trawnik parkowy, strefa wypoczynku dla najmłodszych wraz z zabawkami wykonanymi własnoręcznie z recyclingu oraz ścieżki edukacyjne z nawierzchnią mineralną. Ponadto wykonane zostały nasadzenia zieleni z elementami małej architektury i usadowione zostały budki lęgowe dla ptaków.

Mamy nadzieję, że to miejsce pozwoli zmienić myślenie dotyczące stosowania pra-ekologicznych rozwiązań, zasad ponownego wykorzystania odpadów oraz dbania o środowisko. Zaprezentowane w projekcie rozwiązania pozwolą najmłodszym przekuwać myślenie „ja i moje” na „my i nasze”. Miejsce to pozwoli znaleźć chwilę czasu na wspólny odpoczynek w ruchu i otoczeniu przyrody.

Eko-skwer otwarty jest przez cały tydzień, pon-pt w godz. 9:00-20:00, sob.-niedz. w godz. 10:00-20:00. Serdecznie zapraszamy do odwiedzania tego miejsca.

Godziny otwarcia:

godziny otwarcia Eko - skwer

Regulamin korzystania z EKO - skweru:

regulamin Eko - skwer