Bezpieczeństwo w komunikacji publicznej cd.

/velacms/solutions/zabki/content/pages/strona-glowna/aktualnosci/aktualnosci/2020-03/koronawirus-wazne-informacje/informacje/bezpieczenstwo-w-komunikacji-publicznej-cd/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

Od czwartku, 16 kwietnia 2020 roku Rozporządzenie Rady Ministrów wprowadza obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży, maski lub maseczki, ust i nosa podczas przebywania w miejscu publicznym, czyli także w pojazdach komunikacji publicznej – autobusach i pociągach.
W związku z trwającą epidemią, podejmujemy kolejne działania w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa rozprzestrzeniania się koronawirusa w naszych autobusach. Przewoźnik obsługujący ząbkowską komunikację miejską został zobowiązany, by w pojazdach wyłączyć układy wentylacji, ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji, w przypadku, gdy ich działanie wymusza cyrkulację powietrza. Wentylacja wnętrza będzie realizowana przez okna oraz wywietrzniki dachowe. Uchwyty do otwierania okien będą regularnie dezynfekowane. Przewoźnik do odwołania został zwolniony od wymogu utrzymania warunków termicznych w autobusach wynikających z obowiązującej umowy przewozowej.

Pliki do pobrania