Kolejne spotkania w ramach projektu SOCI@LL

/velacms/solutions/zabki/content/pages/strona-glowna/aktualnosci/aktualnosci/2019-10/kolejne-spotkania-w-ramach-projektu-soci-ll/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie
W ramach projektu „SOCI@LL-Whole School Social Labs-Innovative and participatory approaches for citizenship education and social inclusion” w ostatnim czasie odbyły się kolejne spotkania i warsztaty związane z szeroko pojętym tematem edukacji.

W dniach 23-26 września we Florencji odbyło się trzecie spotkanie koordynatorów w ramach tzw. agendy dla uczestników projektu z czterech państw partnerskich: Włoch, Portugalii, Cypru i Polski. Nasz kraj reprezentowali: Małgorzata Leszko z Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Artur Maciejewski, nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach. Podczas dwudniowych warsztatów w stolicy Toskanii rozmawiano o dotychczas zrealizowanych celach projektu, a także kolejnych, stojących przed jego uczestnikami, takimi jak opracowywanie, testowanie i podwyższanie standardu zasobów edukacyjnych, działania pilotażowe czy wprowadzanie narzędzi służących integracji społecznej.

Kolejne spotkanie odbyło się 28 października w Szkole Podstawowej Nr 3 w Ząbkach, a tematem przewodnim warsztatów była inkluzja społeczna. Wzięli w nim udział nauczyciele i dyrektorzy ząbkowskich szkół podstawowych, przedszkoli, a także przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkanie poprowadziła Pani Agnieszka Kozakoszczak wraz z Arturem Maciejewskim.