PIT w Ząbkach się opłaca

/velacms/solutions/zabki/content/pages/aktualnosci/aktualnosci/2019-1/pit-w-zabkach-sie-oplaca/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

Razem możemy więcej

Rok 2018 minął pod znakiem wielu inwestycji. Nie sposób wymienić wszystkie, ograniczę się tylko do tych najważniejszych. Przebudowaliśmy wiele dróg, m.in. takie ulice jak:  Powstańców odc. DW 631- Dzika, Szkolna, Legionów, Podleśna, Krasickiego, Wigury, Żeromskiego, Piaskowa, Szczęśliwa, Zakopiańska. Przebudowana została infrastruktura wielu dróg, opracowano dokumentację techniczną do przebudowy następnych ulic. Miasto wsparło finansowo przebudowę drogi powiatowej ulicy Drewnickiej.  Praktycznie każdego roku rozbudowywana jest któraś z ząbkowskich szkół. W 2018 zakończono prace projektowe dla Szkoły Podstawowej Nr 4. Obecnie trwa postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Regularnie i intensywnie inwestujemy w rozwój bazy sportowo- rekreacyjnej zarówno przy szkołach, jak i przy ośrodku sportu. W tym roku wybudowano miasteczko ruchu drogowego przy zbiegu ulic Tęczowej i Jesiennej. Oczywiście ważne są nie tylko inwestycje, ale również to, co Miasto oferuje swoim Mieszkańcom w czasie wolnym od pracy. Muszę przyznać, że propozycja jest naprawdę szeroka i interesująca. W Ząbkach mamy wiele ciekawych imprez organizowanych przez: Urząd Miasta, MOK, MOSiR, MCS, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe i prywatne podmioty gospodarcze. Do najpopularniejszych ząbkowskich imprez należą m.in.: Ogólnopolski Festiwal Piosenki Musicalowej im. George'a Gershwina, Pożegnanie Lata z Disco Polo, Zlot Samochodów Elektrycznych i Hybrydowych, Turniej DSF Kickboxing Challenge, Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, Bieg Ząbkowski w ramach akcji „Polska Biega”, Bieg Niepodległości.


Oczywiście zarówno liczba realizowanych inwestycji, jak i organizacja wszelkiego rodzaju atrakcji uzależniona jest od możliwości finansowych. Mogłoby być ich nawet dwa razy więcej, gdyby tylko wszyscy zameldowali się w Ząbkach. Sprawa meldunku jest naprawdę ważna, a zarazem to prosta czynność administracyjna. Zatem zameldujmy się w Ząbkach! Robiąc tak niewiele, możemy wiele zyskać.

PREZENTACJA - AKCJA MELDUNKOWA 2019

Małgorzata Zyśk 
Burmistrz Miasta Ząbki