Zamknięcie ul. Kwiatowej w dniach 20-22 sierpnia

/velacms/solutions/zabki/content/pages/aktualnosci/aktualnosci/2018-08/zamkniecie-ul-kwiatowej-w-dniach-20-22-sierpnia/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

W związku z realizowaną na zlecenie przez PWIK Sp. z o.o. w Ząbkach budową kanalizacji sanitarnej w ul. Kwiatowej w okresie od  20.08 (poniedziałek) od godzin porannych do 22.08 (środa) do późnych godzin wieczornych  tj. na 3 dni  zostanie wdrożona czasowa organizacja ruchu zakładająca  wyłącznie z ruchu kołowego ul. Kwiatowej na odcinku od ul. ks. Skorupki do ul. Sikorskiego. Pojazdy wyjeżdżające z ul. Orlej będą mogły tylko skręcić w prawo lub w lewo w ul. ks. Skorupki, przejazd na wprost będzie niemożliwy. Pojazdy jadące ul. Sikorskiego nie będą mogły skręcić w ul. Kwiatową w stronę ul.ks.Skorupki.

Wskazane objazdy dla pojazdów indywidualnych:

  • w kierunku południowym: Orla –> ul. ks Skorupki  ->  Stefczyka ->   Sikorskiego   do ul. Kwiatowej
  • w kierunku na północ ul. Szwoleżerów -> Stefczyka -> Sikorskiego -> Sosnowa -> ks. Skorupki  do ul. Orlej.

Na objazd zostaną skierowane linie  autobusowe ZTM dzienna 199, nocna N66 oraz Ząbki-2:

Objazd dla autobusów linii 199, Ząbki-2  i N66 jadących w kierunku uyl. Radzymińskiej zostanie wytyczony ulicami od ul.  Stefczyka-> Sikorskiego (w kierunku ul. Sosnowej)-> Sosnowa -> Langiewicza -> Wyzwolenia -> 3 Maja -> tunel (stała trasa), Na trasie objazdu  w kierunku Targówka zostaną uruchomione przystanki:

- na ul. Sikorskiego między Stefczyka, a Zieleniecką;
- na ul. Langiewicza (obecny przystanek Langiewicza linii Ząbki-1)
- na ul. 3 Maja na wysokości ośrodka zdrowia (obecny przystanek Legionów linii Ząbki-1)

Objazd autobusów linii 199 i Ząbki-2 w kierunku Rembertowa zostanie wytyczony ulicami od ul.Orlej -> ks. Skorupki - > Stefczyka -> ul. Sikorskiego (w kierunku ul. Kwiatowej)  i powrót na stałą trasę w ul. Kwiatowej. Na trasie objazdu  w kierunku Rembertowa zostanie uruchomiony jeden przystanek na ul. Kwiatowej przy ul. Sikorskiego

Na okres funkcjonowania  objazdów zawiesza się funkcjonowanie dotychczasowych przystanków linii ZTM

 - Sikorskiego 01 (w kierunku Targówka)
 - ks. Skorupki 01 i 02 (dla obu kierunków)
 - Orla 01 (w kierunku Targówka)

Prace na ul. Kwiatowej nie wpływają na trasy linii Ząbki-1 i Ząbki-3.


Na trasie objazdów zostaną  wprowadzone zakazy zatrzymywania się i postoju – znaki B-36 aby parkujące pojazdy nie tamowały ruchu.  W celu usprawnienia objazdu na skrzyżowaniu ul. ks. Skorupki, Sosnowa i Langiewicza będzie okresowo wprowadzane ręczne sterowanie ruchem. Prosimy o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie i stosowanie się do nowej organizacji ruchu oraz do poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. W związku z utrudnieniami i mogącymi tworzyć się zatorami  należy zaplanować podróż, w taki sposób, aby uwzględnić wydłużony czas przejazdu w godzinach szczytu.