VII Spotkanie Ząbkowskich Przedsiębiorców za nami

/velacms/solutions/zabki/content/pages/strona-glowna/aktualnosci/aktualnosci/2018-04/vii-spotkanie-zabkowskich-przedsiebiorcow-za-nami/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

W miniony czwartek, 19 kwietnia br., już po raz siódmy, odbyło się, zorganizowane przez Miasto Ząbki, doroczne spotkanie lokalnych przedsiębiorców oraz kolejna edycja „Rozmów o gospodarce”. Tym razem były one poświęcone współpracy bilateralnej Polski i Armenii.

Gośćmi honorowymi wieczoru zatytułowanego „Armenia – gdzie Europa spotyka się z Azją” byli JE Edgar Ghazaryan, ambasador Republiki Armenii w Polsce, prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Kazimierz Rakowski, starosta Powiatu Wołomińskiego, Łukasz Walerian, przedstawiciel Development Foundation of Armenia i jednocześnie prezes zarządu spółki Blue Idea, Edyta Sasin, dyrektor Oddziału Banku PKO BP w Ząbkach i Wioletta Maliszewska, doradca przedsiębiorstw tegoż oddziału. W wydarzeniu wzięli udział także Robert Perkowski, burmistrz Miasta Ząbki, Artur Murawski, zastępca burmistrza Ząbek, radni Powiatu Wołomińskiego Małgorzata Zyśk i Sławomir Pisarczyk oraz Sławomir Skotnicki, dyrektor MOK w Ząbkach. Gospodarzem wieczoru był aktor Tomasz Mitrowski.

Zaproszonych gości powitał oraz podziękował za udział w spotkaniu burmistrz Ząbek Robert Perkowski.

- Dzisiejsze spotkanie ma na celu zmotywowanie do późniejszego działania, do tego by mieć ambicję by sięgać po więcej – powiedział Robert Perkowski. Według danych GUS Ząbki są najmłodszym miastem w Polsce i do 2030 roku nadal mają być liderem w tym zakresie. Dlatego przedsiębiorcy powinni myśleć o gospodarce szerzej – dodał.

Robert Perkowski nawiązał też do faktu, że już przy tworzeniu miasta Zamościa Polacy zaprosili do współpracy w tym zakresie właśnie mieszkańców Armenii.

Spotkanie rozpoczął, przygotowany pod kierownictwem Beaty Kurdy, występ wokalny młodzieży z Koła Teatralnego Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach. Po jego zakończeniu, uczestnicy mieli okazję wysłuchać obszernego wprowadzenia dotyczącego historii Armenii i jej roli na polityczno – gospodarczej mapie świata. Nie mniej ważnymi punktami programu było wystąpienie Łukasza Waleriana, który omówił temat współpracy gospodarczej między Polską a Armenią oraz dyskusja o gospodarce, prowadzona przez prof. Elżbietę Mączyńską – Ziemacką z ambasadorem Armenii w Polsce JE Edgarem Ghazaryanem i Łukaszem Walerianem. Z dyskusji oraz prezentacji wynikało, że Armenia ma do zaoferowania Polsce spore pokłady dobrze wykształconych specjalistów, szczególnie z branży IT, którzy u nas są obecnie poszukiwani. Istnieją także duże możliwości w zakresie współpracy gospodarczej, a mieszkańcy Armenii dobrze czują się w Polsce i szybko aklimatyzują w nowym środowisku.

W trakcie spotkania członkowie Kapituły nagrody „Ząbkowska Firma Roku 2017” w osobach Zenona Daniłowskiego, przewodniczącego Kapituły i przewodniczącego Rady Nadzorczej Praskiej Giełdy Spożywczej S.A., Marka Krzemieniewskiego, właściciela firmy Fair Play Plus Sp. j. oraz burmistrza Ząbek Roberta Perkowskiego, wręczyli statuetki dla najdynamiczniej rozwijających się ząbkowskich przedsiębiorstw. Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazła się spółka Weld Technologia Zgrzewania reprezentowana przez prezesa zarządu Piotra Dulbę i prokurenta Agnieszkę Józefiak, spółka Tano Dystrybucja, którą reprezentował na ząbkowskiej gali Tomasz Lis, dyrektor finansowy, a także spółka Dozbud 2 Sp. z o.o. , reprezentowana przez Zbigniewa Zalewskiego prezesa zarządu i Magdalenę Rutkę, wiceprezesa. W imieniu firmy Bea sp. z o.o. wyróżnienie odebrał prezes zarządu Bogdan Komorniczak.
- Cieszy mnie fakt, że znam większość nagrodzonych przedsiębiorców. Należy dążyć do tego aby mieszkańcy Ząbek byli nie tylko najmłodsi, ale także silni i przedsiębiorczy – powiedział przewodniczący Kapituły, Zenon Daniłowski.

W tym roku zorganizowany został także plebiscyt, w którym ząbkowianie mogli wybrać przedsiębiorstwa najbardziej przyjazne mieszkańcom. Wyróżnienia” Ząbkowska Firma Przyjazna Mieszkańcom”, wręczył ich przedstawicielom burmistrz Robert Perkowski wraz ze starostą Kazimierzem Rakowskim, a w gronie laureatów znalazły się: Księgarnia Orla prowadzona przez Patrycję i Piotra Orłowskich, firma Fotografia Len-Art należąca do Beaty Lenart oraz firma Casparus, Marka Kasperskiego.

Podczas spotkania, przedsiębiorcy mieli okazję, otrzymać informacje o specjalnie dla nich przygotowanej ofercie Banku PKO BP, który miał na spotkaniu swoje stoisko.

Po zakończeniu części oficjalnej i obejrzeniu wystawy fotografii „„Ormianie w służbie Rzeczpospolitej”.” zgromadzeni goście zostali zaproszeni na poczęstunek, na którym królowały smakołyki przygotowane przez rodowitego Ormianina. Nie mogło wśród nich zabraknąć tradycyjnego chleba lawasz, wpisanego w 2014 roku na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO, grillowanych mięs oraz pasty z fasoli.

Spotkania z przedsiębiorcami są organizowane w Ząbkach od kilku lat, za każdym razem w konwencji innego kraju, a ich głównym celem jest integracja środowiska ząbkowskich przedsiębiorców, promocja lokalnych producentów i usługodawców oraz ułatwienie nawiązywania współpracy międzynarodowej.

Relacja Aleksandra Olczyk, Życie Powiatu na Mazowszu

zobacz relację foto. B. Śladowski:

https://www.facebook.com/Zabkimiasto/photos/ms.c.e...