Kolejny Bal Charytatywny za nami

/velacms/solutions/zabki/content/pages/aktualnosci/aktualnosci/2018-02/kolejny-bal-charytatywny-za-nami/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

W piątek, 9 lutego w hotelu Mansor w Ząbkach odbył się II Bal Charytatywny zorganizowany przez Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach Sp. z o.o. pod patronatem burmistrza miasta Roberta Perkowskiego. Podczas balu licytowano przedmioty wykonane przez dzieci ze świetlic środowiskowych oraz podarowane przez księgarnię „Orla” w Ząbkach, ząbkowski klub „Monarsch Ząbki”, a także burmistrza miasta. Tak, jak w ubiegłym roku, pieniądze z biletów i licytacji przeznaczone zostaną na ząbkowskie świetlice środowiskowe. W trakcie balu poznaliśmy także cztery ząbkowskie firmy nominowane do tytułu Ambasadora Ząbek 2017 wytypowane przez mieszkańców, nominowane przez Kapitułę, cieszące się uznaniem i rozpoznawalnością.


Bal rozpoczął się pokazem tanecznym Juli Krupy i Bartosza Brodackiego ze studia tańca WOLF, następnie zaprezentowała się Orkiestra Dęta Miasta Ząbki pod batutą Barbary Hijewskiej. Oba występy wprowadziły przybyłych gości w wyjątkowy nastrój. Zaraz potem na scenie pojawiła się konferansjerka Ewa Tułacz witając znamienitych gości: Pana Piotra Uścińskiego- Posła na Sejm RP, Panią Marzenę Małek – radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pana Marka Krzemieniewskiego- prezesa firmy Fair Play Plus, Pana Dariusza Korzenia- Komendanta Policji w Ząbkach, Pana Krzysztofa Kapustę – dyrektora Nowodworskiego Ośrodka Sportowego, oraz mecenasów wydarzenia: Pana Mariusza Ryciaka – prezesa Miejskiego Centrum Sportu w Ząbkach i Pana Janusza Czarnogórskiego- prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach, a także gospodarzy miasta Pana Roberta Perkowskiego- burmistrza Ząbki i Pana Artura Murawskiego- zastępcę burmistrza.


Część oficjalną poprowadził burmistrz Robert Perkowski, który przybliżył wszystkim ideę organizacji Balu, po czym nastąpiła ceremonia wręczenia statuetek Ambasadorom Ząbek 2017, którymi zostali:

  • Nadleśnictwo Drewnica
  • Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach Sp. z o.o.
  • Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach
  • Dozbud Sp. z o.o.


Najważniejszym punktem Balu były jednak licytacje. Na aukcyjnym stole znalazło się czternaście przedmiotów, wśród nich m.in. obrazy wykonane różnymi technikami, notes ręcznie robiony, koszulki meczowe, wisiorek wykonany metodą fusingu- topienia szkła, pióro burmistrza oraz zaproszenie VIP na „Walentynki ze Sławomirem”. Podczas licytacji między innymi za 1000 zł sprzedano obraz w stylu retro pt. „Kobieta w wianku” wykonany na blejtramie techniką MIX MEDIA przez Panią Ewę Frąckiewicz z księgarni „Orla” w Ząbkach, a obraz pt. „MILCZ......” przygotowany przez dzieciaki ze świetlicy środowiskowej nr 2 „Schowek” za kwotę 8000 zł. Łącznie za przedmioty z aukcji zebrano kwotę 18350 zł.


Punktualnie o północy odbyło się losowanie wizytówek, które zostawili goście przy wejściu. Główną nagrodą były rękawice do kickboxingu z autografami mistrza UFC Jana Błachowicza, Daniela Omielańczuka oraz wielokrotnej mistrzyni świata, Europy i Polski Doroty Godziny.


Podczas uroczystości nie zabrakło również niespodzianek. Przedstawiciele Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy 62 KS Commando Mieczysław Kopacz oraz Sławomir Duba wręczyli pamiątkowe odznaki z okazji 50 - lecia powstania 62 Kompanii Specjalnej „Commando” oraz bagnety Panom Robertowi Perkowskiemu oraz Arturowi Murawskiemu, natomiast od płk Sławomira Tęczy - Dowódcy Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie pamiątkowe ryngrafy za ich olbrzymi wkład i zaangażowanie w rozwój lokalnej społeczności. 


W tegorocznym balu udział wzięło 120 osób, a o oprawę muzyczną zadbała Orkiestra Dęta Miasta Ząbki, grająca na saksofonie Izabela Olejniczak – EnergIza, grupa Ellixir, Maciek Kuśmierz -Maczo oraz DJ Łukasz Lasecki ( Lucky Events).


Podczas II edycji Balu Charytatywnego zebrano 36000 zł. Na tę kwotę składały się 18350 zł z licytacji, 16400 zł z biletów oraz 1250 zł z cegiełek.

W imieniu podopiecznych ząbkowskich świetlic środowiskowych składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli finansowo tegoroczny Bal. Mamy nadzieję, że za rok pobijemy kolejny rekord.

Poniżej fotorelacja z Wydarzenia w obiektywie Bogdana Śladowskiego

https://www.facebook.com/pg/Zabkimiasto/photos/?ta...