Imieniny: Franciszka, Loretty, Poli
Pogoda: Temperatura -2°C

Niezwykli goście z Tajwanu w Z...

„Ciekawie było poznać tylu nowych, fajn...

Przedpremierowa projekcja film...

W miniony piątek 11 września o godz. 17...

Darmowe porady prawne dla mies...

Szanowni Mieszkańcy, Informujemy, że...

Aktualności

1% na Fundację Pramerica, aby wesprzeć "Schowek"

1% na Fundację Pramerica, aby wesprzeć "Schowek"

Wiele osób pyta o możliwość wsparcia finansowego podopiecznych „Schowka” - Świetlicy Środowiskowej nr 2 , poprzez przekazanie 1% przy rozliczeniach rocznych PIT.
Skłoniło mnie to do napisania kilku zdań o Fundacji Pramerica, która pomaga nam od prawie 4 lat.

Jest to organizacja pożytku publicznego, która została powołana przez Pramerica Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji SA. Celem Fundacji jest działalność na rzecz dobra publicznego w zakresie m.in. niesienia pomocy dzieciom i młodzieży w trudniej sytuacji życiowej, w tym z domów dziecka, a także innych placówek opiekuńczo –wychowawczych, do których należy również nasza świetlica. Fundacja Pramerica podlega stałej kontroli ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
Z zebranych z 1% środków Fundacja zakupuje wychowankom „Schowka” m.in. podręczniki i artykuły szkolne oraz obuwie zimowe. Sponsoruje zajęcia specjalistyczne i badania diagnostyczne dzieciom, których rodzice są w trudnej sytuacji finansowej. W całości sfinansowała rehabilitację naszej absolwentki, która uległa poważnej kontuzji grając w klubie siatkarskim. Fundacja zapłaciła za artykuły do remontu domu i zrobienia instalacji hydraulicznej potrzebującej rodzinie naszych podopiecznych. Umożliwiła kilkorgu uczniom uczęszczanie na zajęcia do szkoły językowej i już wkrótce jedno z nich będzie zdawało międzynarodowy egzamin First Certificate! Dzięki Fundacji nasi wychowankowie mogą podczas letnich obozów korzystać z dodatkowych atrakcji, jak pływanie motorówkami i katamaranem po jeziorze Mikołajskim i szaleć na zajęciach survivalowych w lesie. Pracownicy Pramerica co roku spełniają marzenia naszych dzieci obdarowując je niesamowitymi prezentami na Święta Bożego Narodzenia.
Za to wszystko miałam okazję i zaszczyt podziękować osobiście podczas dorocznej gali , która w tym roku była wyjątkowa z powodu jubileuszu 15lecia istnienia firmy Pramerica na polskim rynku. W dniu 13 stycznia 2014 roku, w hotelu Marriott zebrało się kilkaset osób – pracowników i współpracowników firmy, a całe uroczyste spotkanie prowadził pan Marcin Prokop. Było to dla mnie niezwykłe przeżycie i nowe doświadczenie zawodowe.
Jeśli nie rozliczyli się Państwo jeszcze z fiskusem i nie są zdecydowani, na którą organizację pożytku publicznego przekazać 1% podatku zachęcam do wpisania w PIT Fundacji Pramerica
Z poważaniem Justyna Fijałkowska - kierownik „Schowka”

Na zdjęciu: Zarząd Fundacji wręczający nagrodę panu Stefanowi Lityńskiemu - wyjątkowemu pracownikowi Pramerica (mieszkańcowi Ząbek!), dzięki któremu wszystkie dary trafiają do potrzebujących dzieci.

 

Galeria