Ogólnopolski Festiwal Piosenki Musicalowej im. George'a Gershwina

/velacms/solutions/zabki/content/pages/strona-glowna/banery/ogolnopolski-festiwal-piosenki-musicalowej-im-george-a-gershwina/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/obraz

Ząbki Miastem Festiwalowym

W dniu 25 czerwca br.  w Parku Miejskim im. Szuberta odbędzie się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Musicalowej im. G. Gershwina o statuetkę "Funny Face". Festiwal ma charakter otwarty i jest konkursem dla wszystkich osób i grup teatralnych w Polsce.
Festiwal w swoim założeniu ma na celu prezentację dorobku wybitnych kompozytorów i librecistów musicalowych.

Poza prezentacjami piosenek w dniach festiwalowych odbędą się konferencje naukowe, wykłady, warsztaty teatralne a także spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata kultury i sztuki.

Dlaczego Ząbki?
Ząbki są miastem położonym tuż koło Warszawy. To tutaj znajduje się jedyna w Polsce Audioteka, skupiająca dzieła powstałe w cyklu „Ocalić perły tej ziemi”, której inicjatorem był burmistrz Miasta Robert Perkowski, tworząc niepowtarzalną bazę edukacyjną dla uczniów i nauczycieli.
Miasto dokonuje wielkich transformacji kulturalnych poprzez współpracę z twórcami polskiej kultury współtworząc niepowtarzalne wydarzenia za co Robert Perkowski został odznaczony Medalem Akademii Polskiego Sukcesu.

Wszystkich zainteresowanych wokalistów oraz zespoły teatralne zapraszamy do udziału w eliminacjach do Festiwalu. Informacje, regulamin oraz karty zgłoszeniowe można znaleźć pod adresem internetowym

www.gershwin.zabki.pl/