Korekta rozkładów linii Z-1 i Z-3 od poniedziałku (11.02)

/velacms/solutions/zabki/content/pages/aktualnosci/aktualnosci/2019-2/korekta-rozkladow-linii-z-1-i-z-3-od-poniedzialku-11-02/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

Od poniedziałku 11.02 (po feriach zostaną) wprowadzone korekty rozkładów linii „Ząbki – 1” oraz  „Ząbki-3” dla wybranych kursów, dla dnia roboczego.Wprowadzane zmiany mają związek z realizacją  wniosków jakie wpłynęły do Urzędu Miasta w ostatnim okresie , a dotyczyły poprawienia dopasowania rozkładów do godzin kończących się zajęć szkolnych w Szkole Podstawowej nr 2.

Rozkłady linii Ząbki-1 i Ząbki-3 dla dnia świątecznego nie ulegają zmianie.

Dla wszystkich linii (Z-1, 2 i 3) przywraca się czasowo funkcjonowanie przystanku „Maczka 03” na ul. Maczka jako przystanku „na żądanie”- dodatkowego przystanku oprócz przystanku stałego „Maczka 01” (na ul. Powstańców), który funkcjonuje od 19 grudnia. Przywrócenie tego przystanku szlakowego ma związek z tym, że przystanek „Maczka 01” nie został na chwilę obecną wyposażony w wiatę chroniącą przed czynnikami atmosferycznymi, a taka wiata znajduje się na przystanku „Maczka 03” Przystanek „Maczka 03” będzie funkcjonował do czasu doposażenia przystanku „Maczka 01” w wiatę lub gdy zwolnienie przystanku „Maczka 03” będzie potrzebne do wprowadzenia zmian w układzie linii autobusowych w rejonie ul. Powstańców.