Muzyczna podróż z Orkiestrą Dętą Miasta Ząbki

/velacms/solutions/zabki/content/pages/aktualnosci/aktualnosci/2018-02/muzyczna-podroz-z-orkiestra-deta-miasta-zabki/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

W sobotnie popołudnie, 3 lutego, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach zabrzmiały dźwięki światowych przebojów muzyki klasycznej,  filmowej i estradowej.  Doroczny koncert karnawałowy Miejskiej Orkiestry Dętej, przyciągnął liczne grono wielbicieli talentu naszych muzyków.

W bogatym programie koncertu znalazły się zarówno przeboje muzyki filmowej i estradowej, jak i powszechnie lubiane standardy muzyki klasycznej. W rolę konferansjera wcieliła się początkująca klarnecistka Kinga Banaszak.  Nie obyło się bez bisów i owacji od zachwyconej publiczności.

Doskonale dobrany repertuar, energetyczna i charyzmatyczna pani dyrygent, która podczas Marszu Radetzky’ego panowała zarówno nad orkiestrą, jak i publicznością, wiele ciekawostek z historii muzyki, to świetny sposób na udane sobotnie popołudnie – podsumował ząbkowski Koncert Karnawałowy jeden z widzów.
Może wytrawni melomani dostrzegliby niewielkie braki warsztatowe, natomiast warto przy tym pamiętać, że bilety na koncert noworoczny Filharmoników Wiedeńskich kosztują około tysiąca euro. W mojej opinii  dyrygent i cały zespół robią dużo dobrego dla upowszechnienia muzyki w środowisku lokalnym, pokusiłbym się nawet o  porównanie ich działalności do roli jaką spełnia André Rieu  i założona przez niego Orkiestra Johanna Straussa.  Mam nadzieję, że takie koncerty będą odbywały się częściej – dodał na zakończenie

Występ rozpoczął  marsz „Wiwat” Leona Bernarda Landowskiego. W repertuarze sobotniego Koncertu Karnawałowego Miejskiej Orkiestry Dętej znalazły się również takie utwory  jak: „Mambo no. 5” czy największe przeboje szwedzkiej grupy ABBA  z ich kultowej, wydanej w 1992 roku, płyty „ABBA Gold” . Temperatura na sali sięgnęła zenitu, gdy orkiestra zagrała piosenkę „I will survive” uznawaną za jeden z najpopularniejszych utworów  disco wszech czasów.
Nie zabrakło też hitów znanych z dużego i małego ekranu. W sali koncertowej rozbrzmiewały m.in. bardzo lubiane utwory filmowe z takich produkcji jak „Piraci z Karaibów”, „James Bond” czy „1492. Wyprawa do raju” (Conquest of Paradise). Ogromny aplauz publiczności wywołał „The Raiders March”. Ten skomponowany przez Johna Williamsa utwór stanowiący motyw przewodni wszystkich filmów o Indiana Jonesie należy do najbardziej rozpoznawalnych melodii świata.
Całość uzupełniły utwory z repertuaru muzyki klasycznej m.in. skomponowany przez Johanna Straussa (ojca) Marsz Radetzky’ego.

Koncert Karnawałowy był wspaniałym prezentem w wykonaniu młodych zdolnych artystów. Jesteśmy zachwyceni bardzo wysokim poziomem wykonania utworów i mistrzowskim prowadzeniem Orkiestry Dętej Miasta Ząbki. Brawo!!! – mówią Beata i Grzegorz Osińscy

Koncert Karnawałowy Miejskiej Orkiestry Dętej  był doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiej publiczności umiejętności i kunsztu podopiecznych Barbary Hijewskiej, a  wysiłek i czas przeznaczony na próby zaowocowały bardzo udanym wydarzeniem artystycznym. Bogaty repertuar reprezentujący różne gatunki muzyki świadczy o ogromnym talencie i zaangażowaniu członków orkiestry, instruktorów: Ariadny Laddy i Arkadiusza Denkiewicza oraz kapelmistrz Barbary Hijewskiej. Wydarzenie zgromadziło liczne grono słuchaczy, którzy w doskonałych nastrojach i przy dźwiękach muzyki wspólnie z ząbkowską Miejską Orkiestrą Dętą wkroczyli w nowy 2018 rok.

Relacja I zdjęcia Aleksandra Olczyk – Życie Powiatu na Mazowszu

zdjęcia Aleksandry Olczyk Życie Powiatu na Mazowszu

Zdjęcia foto: Bogdan Śladowski:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1482326768532303&id=537756186322704