Złoty Maanam, Tadeusz Woźniak i moc atrakcji w Ząbkach

/velacms/solutions/zabki/content/pages/aktualnosci/aktualnosci/2017-06/festyn-z-okazji-50-lecia-nadania-praw-miejskich-miastu-zabki/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

W miniony weekend (24 i 25 czerwca) mieszkańcy Ząbek nie mogli narzekać na brak atrakcji.

Kolejna odsłona obchodów 50. Rocznicy Nadania Miastu Praw Miejskich obfitowała w wydarzenia kulturalne, których przyciągnęły do Parku Miejskiego im. Szuberta prawdziwe tłumy.

Podczas sobotniego Festynu Miejskiego, którego organizatorami byli Urząd Miasta Ząbki i Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach na scenie zaprezentowały swój repertuar dzieci i młodzież z ząbkowskich szkół, zespół FART i Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Barbary Hijewskiej. W wykonaniu orkiestry publiczność usłyszała m.in. „Happy Marching Band”, „Mambo No. 5” i „Y.M.C.A.”, natomiast uczniowie ząbkowskich szkół przygotowali autorskie programy artystyczne.

Nie zabrakło również pokazów aikido i kashima-shinryū w mistrzowskim wykonaniu instruktorów i uczniów z Klubu Randori Aikido Ząbki i warszawskiego Klubu SOTO- Dalekowschodnie Centrum Kulturalno-Sportowe, niezwykle żywiołowej, przepełnionej dobrą energią zumby odtańczonej przez członków Klubu Fit-Place w Ząbkach oraz występu znanego z programu The Voice of Poland Patryka Krajewskiego wraz z zespołem.

W programie obchodów znalazły się także kompozycje z debiutanckiej płyty utalentowanej ząbkowskiej młodzieży biorącej udział w projekcie „Wakacje artystyczne” pod kierunkiem Beaty Kurdy, mecenasem której jest Miasto Ząbki. Stanowiło to nie lada gratkę dla melomanów, ponieważ żaden z utworów nigdy wcześniej nie był wykonywany publicznie.

Siódmą rocznicę istnienia obchodziło Towarzystwo Przyjaciół Ząbek, o czym poinformował zebranych prezes Jakub Dubniak, który wraz z Grzegorzem Siwkiem (poprzednim prezesem TPZ i radnym miasta Ząbki) oraz z pozostałymi członkami, częstowali mieszkańców urodzinowym tortem. Ponadto TPZ miało stoisko na którym można było otrzymać nagrodę niespodziankę, pod warunkiem uzyskania największej liczby lajków pod zdjęciem z fotobudki TPZ na FB a także reklamowało akcję Podwórko Talentów Nivea, do której przystąpiło miasto Ząbki, namawiając mieszkańców do głosowania na film Ząbek, który można zobaczyć na FB.

Na stoiskach, harcerze sprzedawali grochówkę oraz organizowali konkursy i zabawy z nagrodami – gadgetami miasta Ząbki. Ponadto rozdawali naklejki z logotypem 50.-lecia miasta.

Dla najmłodszych było malowanie twarzy, robienie warkoczyków, gry, konkursy i zabawy a przede wszystkim dmuchańce: bungi, zamek i zjężdzalnia, zupełnie za darmo.
Na terenie parku można było zjeść polskie jedzenie w tym pierogi i naleśniki a także frytki zapiekanki, burgery, dania z grilla, lody, popcorn, watę cukrową i obwarzanki.

Do kupienia były także balony, róże, zabawki, była możliwość zrobienia fotografii w stoisku firmy Len- Art z Ząbek, a także nauka pierwszej pomocy, prezentowana przez Centrum Medyczne Fundamenti z Ząbek.

Wielu wrażeń dostarczył zarówno dzieciom, jak i dorosłym spektakl „Serce Don Juana w ogniu” przygotowany przez aktorów krakowskiego Teatru Ulicznego Scena Kalejdoskop. Po spektaklu widzowie mieli możliwość zrobienia sobie zdjęć z aktorami teatru.

Jednak najbardziej wyczekiwanymi gwiazdami wieczoru byli Tadeusz Woźniak ze swoim zespołem oraz zespół Złoty Maanam, który tworzą byli członkowie Maanamu (Ryszard Olesiński - gitara prowadząca, Bogdan Wawrzynowicz – gitara basowa, Paweł Markowski – perkusja), Oddziału Zamkniętego (Krzysztof Zawadka – gitara) i niesamowita wokalistka, laureatka Szansy na Sukces – Karolina Leszko – Tyszyńska.

Niezapomniane, ponadczasowe przeboje legendarnej formacji Marka Jackowskiego rozbrzmiewały w Parku im. Szuberta przez ponad półtorej godziny, przywołując wspomnienia i budząc radość i entuzjazm wielu pokoleń fanów polskiej muzyki. Oprócz znanych chyba każdemu utworów tj. „Kocham Cię, kochanie moje” „Boskie Buenos”, „Cykady na Cykladach”, „Szał niebieskich ciał”, „Szare miraże”, „O! Nie rób tyle hałasu”, „Zdrada” publiczność poznała także nowy repertuar w tym największy przebój „Złotego Maanamu” zatytułowany „Gdy nadciąga burza".

Nie mniejszy aplauz wywołał występ Tadeusza Woźniaka i jego zespołu. Kultowy przebój „Zegarmistrz światła” to przecież klasyka polskiej sceny muzycznej.

Wejście na scenę Tadeusza Woźniaka oraz Złotego Maanamu zapowiadał radny miasta Ząbki, dyrektor Praskiej Giełdy Spożywczej (jeden ze sponsorów wydarzenia) Janusz Dąbrowski.

Festyn zakończyło przepięknie przygotowane widowisko „światło i dźwięk”, a mieszkańcy Ząbek, słuchając muzyki elektronicznej mogli podziwiać feerię laserowych świateł.

Doskonale przygotowany pod względem artystycznym i organizacyjnym Festyn Miejski, którego sponsorami było Miejskie Centrum Sportu w Ząbkach i Praska Giełda Spożywcza, prowadziła znana i bardzo lubiana aktorka Monika Kisła.
Patronat medialny nad festynem objęli: Radio "Ząbki" i gazeta samorządowa "Co słychać?".

Ten pełen wrażeń dzień zapewne na długo pozostanie w pamięci mieszkańców miasta.

Aleksandra Olczyk

 i Iwona Potęga 

foto. Bogdan Śladowski 

https://www.facebook.com/pg/Zabkimiasto/photos/?ta...