Uwaga zamknięcie ul.Czwartaków linie 199 i Ząbki-2 pojadą objazdem.

/velacms/solutions/zabki/content/pages/aktualnosci/aktualnosci/2017-03/uwaga-zamkniecie-ul-czwartakow-199-i-zabki-2-pojada-objazdem/_widgets/tresc-podstrony/_widgets/zdjecie

 17 marca ok. godz. 22 zostanie wyłączona z ruchu ul. Czwartaków (w Rembertowie) od Żołnierskiej do skrzyżowania z Zesłańców Polskich wraz ze skrzyżowaniem. Objazd poprowadzony będzie Strażacką, Chruściela „Montera” i Paderewskiego. Na ul. Kordiana i Zawiszaków wprowadzone zostanie ograniczenie tonażowe do 3,5 t. Ma ono na celu wyeliminowanie ruchu samochodów ciężarowych, które tymi ulicami mogłyby skracać objazd do ul. Strażackiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 7 kwietnia. W tym czasie położona zostanie nawierzchnia bitumiczna na jezdni ul. Czwartaków i na łącznicach węzła. Następnie ruch zostanie przełożony na nowe łącznice, a zamknięta będzie jezdnia główna ul. Żołnierskiej. Wykonawca przystąpi do jej rozbiórki i prac związanych z budową wiaduktu.


Komunikacja ZTMu

od 17.03.2017 (piątek) od godz.  22:00

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy skrzyżowania ulic Żołnierska/Czwartaków, a tym samym zamknięciem dla ruchu kołowego ul. Czwartaków na odcinku Żołnierska – Zesłańców Polskich, od dnia  18.03 br.  od początku kursowania  (linia nocna od nocy  17/18.03.2017 r. ) do  odwołania, linie autobusowe  199 oraz nocna  N24 zostają skierowane na następujące trasy  objazdowe:


  • linia autobusowa  199 zostaje skierowana (w  obu kierunkach ) na trasę  zmienioną przebiegającą następującym ciągiem ulic:  PRATULIŃSKA – […] – al. Piłsudskiego –  Żołnierska (DW 631) – (w prawo)  Strażacka – łącznica pod ul. Żołnierską – Strażacka  (powrót: Strażacka – Żołnierska ; bezpośrednio skręt w prawo na skrzyżowaniu) – 
    al. Chruściela  i dalej swoją trasą podstawową w kierunku pętli  REMBERTÓW-AKADEMIA,
  • nocna linia autobusowa  N24 zostaje ( tylko w kierunku krańca  DW. CENTRALNY ) – od skrzyżowania al. Chruściela z ul. Paderewskiego – skierowana na trasę  zmienioną przebiegającą następującym ciągiem ulic:  al. Chruściela – Strażacka – łącznica pod ul. Żołnierską  – Strażacka i dalej swoją trasą podstawową.


Linia „Ząbki-2”

Od dnia 20 marca 2017 (poniedziałek) od początku kursowania w związku z zamknięciem ul. Czwartaków w Warszawie linia „Ząbki-2” zostanie skierowana na trasę objazdową na terenie dzielnicy Rembertów. W kierunku REMBERTÓW RATUSZ trasa będzie przebiegała ulicami Żołnierską, Strażacką, gen. Chruściela. Dla linii „Ząbki-2” przestają funkcjonować przystanki na ul. Paderewskiego tj. „Paderewskiego 01”, „Zawodowa 01” i „Szafarzy 01”. Uruchamia się dodatkowe przystanki: na żądanie na ul. Strażackiej: „Żołnierska 02” i „Kordiana 02” na ul. gen. Chruściela przystanek „Rembertów Ratusz 02” - przystanek stały (dla przesiadających się z autobusu na pociąg) Przystanek „Rembertów Ratusz 01” przystanek stały pozostaje bez zmian (będzie dedykowany osobom przesiadającym się z pociągu na autobus).

W związku z objazdem od 20 marca ulega zmianie rozkład jazdy linii „Ząbki-2”, oprócz zmiany trasy skorygowano również czasy przejazdu w porannym szczycie aby lepiej dostosować czasy przejazdu do warunków ruchu. Rozkład skoordynowano z rozkładem jazdy kolei obowiązującym od 12.III.2017 r.

W związku prawdopodobnymi korkami na trasie linii „Ząbki-2” zalecamy korzystanie z serwisu on-line zabki.kiedyprzyjedzie.pl udostępniającego prognozowane czasy przyjazdów autobusów.

źródło (zmid/infoulice/ztm/UM Ząbki)